خدمات درمانی در منزل

مبین ایکون
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
زالو درمانی
طبیب سنتی
عطاری
زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20
زالو درمانی صورت

زالو درمانی صورت چه فایده ای دارد

زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 بهترین راه برای پاکسازی عمیق و اصولی پوست صورت می باشد که در ادامه کامل به زالو درمانی صورت و اثرات پاکسازی ان میپردازیم.

وظیفه اصلی خون این است که اکسیژن و مواد غذایی را به سراسر بافت‌ها و اعضای بدن برساند. بنابر این اگر این فرآیند خون‌رسانی به بافت‌ها و اعضای بدن کاهش پیدا کند یا کاملا قطع شود، اکسیژن هم به آن نقطه نمی‌رسد و مشخصا باعث به وجود آمدن اختلال در عملکرد آن اندام می‌شود. جریان خون رسانی آنقدر اهمیت دارد که با کاهش پیدا کردن جریان خون‌رسانی، حتی امکان رساندن دارو و آنتی‌بیوتیک‌ها هم به محل آسیب دیده صورت نمی گیرد.

اهمیت زالو درمانی: هنگامی که مسیر خون‌رسانی مسدود است، زالوها می‌توانند از طریق مکیدن، خون را به سمت بافت و عضو آسیب دیده بکشانند. همچنین آن‌ها قادر هستند از طریق آنزیم‌های گشادکننده عروق که در بزاقشان موجود است، لخته‌های خونی را باز کنند و از این طریق عفونت‌ها و کثیفی‌های خون را با مکیدن خارج کنند. نتیجه این امر شفافیت بخشیدن به پوست خواهد بود. با قرار دادن زالو در قسمتی از صورت که جوش‌ زده است، آلودگی‌ها و چرک‌های موجود در محل آکنه خارج می‌شود.

 

زالو درمانی صورت چیست؟

محل های زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 در پوست برای زیبائی هم مهم است ، مثلاً بیشتر افراد برای زیبائی صورت زالو درمانی انجام می دهند ، وقتی ما می خواهیم صورت را زالو درمانی کنیم ابتدا:

زیر چانه ، پشت گوش ها و یا کنار صورت را زالو درمانی می کنیم ، بعد اگر مشخص شد پوست شخص مشکلی ندارد مستقیم روی لک ، جوش یا چروک صورت زالو درمانی می کنیم گاهی زالو درمانی روی سر،زیر چانه، پشت گوش باعث می شود همان نتیجه ی مهمی که ما به دنبالش هستیم اتفاق بیفتد و نیازی به زالو درمانی مستقیم نباشد.

پس پزشک با تجربه برای زیبائی پوست محل هایی را انتخاب می کند که اگر بصورت نادر اثر گزش دیرتر از بین رفت در زیبائی کلی مشکلی به وسیله زالو درمانی ایجاد نشود.

یکی از هنر پیشه های هالیوودی بنام خانم دمی مور روی پوست توانسته است پوست خود را حدود ۱۰ سال جوان تر کند .

این هنرپیشه ی معروف با مصاحبه با شبکه های مختلف تلویزیون و سایت های اینترنت دلایل مهم زالو درمانی روی پوست خود را شرح داده است ، حتی در بعضی از مجلات و سایتهای معتبر تصویر این خانم را در قبل و بعد از زالو درمانی نشان داده اند .

 

زالو درمانی به چه صورت است

زالو از ٢۵٠٠ سال قبل در ھند، يونان، روم، ايران و سپس در اروپا مورد استفاده پزشكي داشته است. در قرن نوزدھم از اين جانور كوچك براي درمان ھر دردي از جمله سردرد، تب، زخم ھاي عفوني شده، دمل و آبسه، ورم ھا، ھموروئید و . . . استفاده مي شده است.

امروز زالو درمانی در پزشکی جدید و مدرن‌ترین کلینیک‌ها و مراکز علمی معتبر جهان جای خود را باز کرده است.

به طوری که سیزده هزار مقاله علمی پیرامون زالودرمانی به ثبت رسیده و در اروپا و آمریکا ده‌ها بیماری و هزاران بیمار به وسیله آن نجات یافته اند.

در این زمینه کشور ما که زمانی بیشترین تجربه و دانش پیرامون درمان با زالوها را داشته است و مرغوب ترین نژاد زالوها را ما به دنیا معرفی کرده ایم؛ از تمام کشورهای جهان عقب تر است!!

 

زالو درمانی صورت چند بار باید انجام شود؟

طول درمان در زالو درمانی بسیار بستگی به شدت و قدمت بیماری دارد برای مثال فردی ممکن است برای از بین بردن چند جوش سطحی و یا برای پاکسازی پوست بخواهد زالو درمانی انچام دهد و با توجه به مزاج فرد (صفراوی، سوداوی، دموی و یا بلغمی) احتمالا حتی با یک نوبت زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 تاثیرات درمانی دلخواه را بر روی پوست خود مشاهده کند.

اما فردی با توجه به داشتن جوشهای قدیمی و یا وجود اسکار روی ناحیه ای از پوست ممکن باشد چند جلسه زالو درمانی داشته باشد تا به نتیجه دلخواه روی پوست خود برسد.

در کل می توان گفت که طول درمان اول به مزاج شخص و دوم به شدت و قدمت بیماری بستگی دارد و اینکه بخواهیم نسخه واحدی برای طول درمان پیشنهاد دهیم از منطق به دور است. (برای مشاوره رایگان می توانید با وانساپ یا از طریق تماس مستقیم با ما تماس بگیرید)

 

زالو درمانی صورت برای جوش

زالو درمانی یا هیرودتراپی نوعی درمان مکمل و تلفیقی است که با زالوهای خون مکنده اعمال می‌شود. اگر شخصی بخواهد برای درمان جوش ، به طب سنتی رجوع کند با درمان‌های سریع و کاربردی مواجه می‌شود مثل حجامت یا فصد و یا زالو درمانی. یکی از این شیوه های درمانی، زالو درمانی است که ویژگی های منحصر به فردی دارد و به‌راحتی قابل تشخیص است. اثر بخشی زالو علاوه بر تخلیه خون های کثیف و الوده ازعمق  بافت بدن،  در آنزیم های بزاق زالو است که اجازه می‌دهد در خون پس از گزش توسط زالو جریان یابد.

بنابراین زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 برای درمان جوش بدن و صورت از راه‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

خاصیت ضد درد و تسکین دهندگی

پس از زالو درمانی بدلیل وجود هیرودین در بزاق زالو ، درد را کاهش می‌دهد

خاصیت ضد انعقادی خون

غلیظ شدن خون موجب بروز عوارض بدی در بدن می‌شود. خون اگر غلیظ باشد، با سرعت کمتری در رگ‌ها جریان پیدا می‌کند. این خود موجب رسوب کردن عفونت ها و باکتری ها در بافت های بدن می‌شود. بنابراین استفاده از زالو درمانی برای کاهش غلظت خون، مانع از رسوب عفونت در بافت‌های بدن برای جوش صورت می‌شود.

خاصیت آنتی بیوتیکی

زالو بدلیل خواص آنتی بیوتیکی که دارد، در درمان برخی بیماری‌های عفونی استفاده می‌شود. از جمله این بیماری ها می‌توان به دیفتری، اسهال خونی و سل اشاره کرد.

خاصیت گشاد کنندگی عروق بدن

گشاد شدن عروق ، جریان خون در بافت ها را تسهیل می‌بخشد . گشاد شدن عروق از جمع شدن و تراکم چربی در بافت‌ها که یکی از دلایل اصلی جوش می‌باشد، جلوگیری می‌کند.

 

زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 برای لک های پوستی

کافی است سری به سایتهای معتبر اینترنت ، مجلات معتبر پزشکی و مطب پزشکان زالو درمان بزنید تا متوجه اهمیت استفاده از زالو در زیبایی پوست بشوید. رفته رفته در جهان رشته ای به نام زیبایی پوست با زالو تأسیس خواهد شد. چون اثرات معجزه گر این موجود خونخوار در رفع جوش ها (آکنه)، لک و چروک اثبات شده و یکی از بهترین داروهای شفاف کننده ی پوست است.

زالو علاوه بر اینکه بیماری های پوستی مثل : اگزما، قارچ، آلوپسی هاو… را درمان می کند نقش بسیار مهمی در زیبایی پوست دارد.

هر نوع تیرگی در پوست از نظر طب طبیعی و سنتی به دلیل افزایش سودا وصفرای است و یا به عبارت عامیانه تر ناشی از کثیفی خون است.

زالو درمانی باعث دفع خون کثیف و یا همان سودا می شود، که این کار بوسیله نقش خون خواری زالو انجام می شود، اما بزاق زالو با افزایش جریان خون در سطح پوست (بخصوص خون سالم و روشن) که بهترین غذای پوست است باعث شفافیت و زیبایی پوست می شود که این کار بوسیله بزاق زالو انجام میگیرد.

 

مضرات زالو درمانی برای صورت

ورم و خارش جای نیش زالو عمده اتفاقی است که پس از زالو درمانی برای بیماران اتفاق می افتد. البته این ورم و خارش در افراد مختلف متفاوت است. هر اندازه پیش از زالو اندازی بدن بهتر از خلط غالب پاکسازی شده باشد، این عوارض کمتر خواهد بود.

در هر صورت این رویداد، مشکل زیاد مهمی نبوده و با پرهیزاتی که درمانگر و پزشک متخصص به بیمار ارائه خواهند داد، ظرف دو الی سه روز کاملاً برطرف خواهند شد. حتی در بعضی از افراد واکنش نسبت به آنزیم های زالو بروز عوارضی از قبیل تب خفیف و حس گر گرفتگی وجود دارد. درمانگران معمولاً جهت کاهش عوارض احتمالی، به بیماران دمنوش هایی از قبیل جوشانده آویشن و پونه کوهی همراه با عسل را تجویز می کنند. که این امر باعث جلوگیری عوارض زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 میشود هرچند که بروز این عوارض خیلی کم احتمال دارد که اتفاق بیافتد.

احتمال انتقال بیماری از طریق زالو

زالو از آن دسته از جانداران است که مکانیزم بسیار پیچیده و شگفت انگیزی در گوارش و هضم غذای خود دارد. با وجود اینکه غذای اصلی زالو خون است و بسیار محتمل به نظر می رسد که زالویی که در طبیعت از انواع جانداران تغذیه کرده عامل انتقال بیماری باشد، اما در عمل و تجربه خلافش مشاهده شده است. پاسخ این سوال در باکتری است که درون بدن زالو زیست می کند که اصطلاحاً به آن آئروموناس هیدروفیلا یا باکتری گرم منفی می گویند.

این باکتری در بدن زالو یک ماده آنتی بیوتیک ترشح می کند که از رشد سایرباکتریها و میکروارگانیسمها ممانعت کرده و به دنبال آن تجزیه خون را که به مدت طولانی در سیستم گوارشی آنها باقی می ماند را به تعویق می اندازد. پس می توان با خیال راحت عنوان نمود در صورت سلامت زالوی استفاده شده در درمان هیچگونه بیماری از طریق زالو به بیمار منتقل نخواهد شد. به لحاظ علمی نیز تاکنون منبع خاصی انتقال بیماری از زالو به انسان را تایید نکرده است و به لحاظ تجربی نیز حتی یکبار هم انتقال بیماری مشاهده نشده است.

 

خواص زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20

در گذشته خاصیت خون‌خواری زالو مورد توجه بوده است، اما امروزه در طب جدید بزاقی را که زالو هنگام مکیدن خون، در بدن ترشح می‌کند حائز اهمیت و مورد توجه قرار گرفته است. زالو هنگام مکیدن خون، مواد متنوعی ترشح می‌کند که خواص درمانی فراوانی دارد.

خصوصا معروف‌ترین ماده مترشحه از زالو، هیرودین است ، این خاصیت بی‌حس کنندگی زالو که موجب کاهش درد موضعی هنگام نیش زدن می‌شود به دلیل وجود ماده هیرودین در بزاق زالو است. هیرودین مهم‌ترین ماده ضد انعقاد بزاق زالو است .

چون خاصیت زالو ها در افزایش جریان خون و تجزیه لخته خون مفید است، جای تعجب نیست که از آن علاوه بر مشکلات پوستی برای درمان اختلالات گردش خون و بیماریهای قلبی عروقی هم استفاده شود.

علاوه بر آن حدود یکصد بیماری توسط زالو درمان می شوند که برخی از آنها عبارتند از:

 • کبد چرب و پسوریازیس
 • واریس
 • گرفتگی عروق قلب
 • جوش صورت
 • سرگیجه
 • سردرد میگرنی
 • مشکلات شنوایی
 • آرتروز و درد مفاصل
 • بواسیر
 • اگزما
 • خارش بدن
 • عفونت لثه
 • سیاتیک
 • وسواس
 • خار پاشنه
 • فشار خون و …….

زالو درمانی یعنی چه؟

زالو درمانی یعنی مداوای بیمار از طریق تخلیه خون آلوده بیمار و دفع سموم از بدن بیمار به وسیله زالو.

باید توجه داشته باشیم که خون گیری از بیماران یکی از اصول پایه در طب قدیم مشرق زمین بود و گرفتن خون از بیماران به سه روش انجام می گرفت، فصد، حجامت و زالو انداختن. از روشھای مذکور، فصد و زالو درمانی مورد توجه اطبای غرب قرار گرفت، ولی در غرب حجامت مقبولیت عام نیافت.

رازی و ابن سینا ھر دو روی سه روش خونگیری کار کردند و پس از ترجمه ی آثار ابن سینا، زالو شناسی و زالو درمانی در غرب رواج یافت و کتب مرجع در این مباحث تدوین شد و انواع زالوھای اروپایی از نظر علمی مورد طبقه بندی قرار گرفتند.

ولی مرجع اصلی زالو شناسی غرب، مطالعات علمی ابن سینا بود و او بود که انواع زالوھای سمی و غیر سمی را تفکیک کرد. ابن سینا در مورد آناتومی زالو تحقیقات دقیقی نمود و بیان نمود که زالو دارای سه فک است که به کمک آنھا پوست را می شکافد، این نظریه (دارا بودن سه فک در زالو) برای اولین بار توسط ابن سینا بیان شد.

ابن سینا معتقد بود که زالو انداختن از حجامت ، مفیدتر است، زیرا فصد، خون سطحی بدن را خارج می کند(خون سیاھرگی). ولی زالو خون را از عمق بدن خارج می نماید.ابن سینا جھت درمان بواسیر(ھموروئید)، زالو انداختن را توصیه می کند. یک نکته ی جالب در نظریات ابن سینا در مورد زالو درمانی، این است که او معتقد بود که در موقع زالو انداختن باید وسایل جلوگیری از خون ریزی بر بالین بیمار آمده باشد، زیرا بعضی از افراد به دلیل آنکه ماده انعقادی کمتری دارند، دچار خونریزی شدیدتر می شوند.

 

 

زالو درمانی از نظر علم پزشکی

سالهای سال از زالو درمانی (Leech Therapy) برای درمان انواع ناراحتی ها و بیماریها از جمله ناهنجاریهای سیستم عصبی، مشکلات دندانپزشکی، بیماریهای پوستی و عفونت استفاده میشد. امروزه نیز از زالو عمدتا در جراحی پلاستیک و میکروسرجری های دیگر استفاده میشود. علت استفاده از زالو در پزشکی این است که زالو پروتئینها و پپتیدهایی در سیاهرگ ترشح میکند که مانع از لخته شدن خون در رگ میشود. به همین علت گردش خون در زخم یا ناحیه مورد نظر به خوبی برقرار شده و به التیام زخم کمک میکند.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال 2004 زالو را به عنوان یک ابزار پزشکی تایید کرد. سپس وزارت بهداشت آلمان نیز آنرا به عنوان دارو مورد تایید قرار داد. هم اکنون پرورش زالوی طبی در کشورهایی مانند آمریکا، فرانسه، آلمان، انگلیس، استرالیا، لهستان و مالزی به صورت استاندارد انجام شده و به بازار عرضه می شود.

زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 یا لیچ تراپی (Leech therapy) یک روش کمک درمانی است که در دنیا مطرح بوده و در چند دهه اخیر رشد زیادی داشته است، انجمن‌های بین‌المللی نیز در این زمینه وجود دارد و مطالعات زیادی هم در نشریات علمی مختلف در این مبحث به چاپ رسیده است.

همچنین مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی همدان دکتر هاشمی ابراز کرد: زالو درمانی در مداوای بسیاری از بیماری‌ها به صورت اثبات شده و تجربی، موثر است. به عنوان مثال تاثیر این روش درمانی در درمان دردهای آرتروز مفاصل به صورت تجربی برای مردم اثبات شده است اما تاثیر آن بر پوست به طور علمی ثابت شده چراکه زالو دارای فاکتورهای مثبتی برای پوست است که رشد سلولی را بازسازی می‌کند.

همینطور در مواردی که نیاز به نوسازی سلول باشد از زالو درمانی استفاده می‌شود. که این مسئله موجب تسریع درمان در نقاط مختلف بدن از جمله کبد و پوست می شود.

 

خواص بزاق زالو در پزشکی

مواد شیمیایی گرفته شده از بزاق زالو در تولید داروهای شیمیایی استفاده شده و در درمان بیماریهایی مانند موارد زیر به کار میروند:

 • فشار خون بالا
 • رگهای واریسی
 • هموروئید
 • آرتروز
 • مشکلات پوستی

هیرودین مهمترین ماده ضد انعقاد بزاق زالو است . خاصیت ضد انعقادی هیرودین قوی تر از هپارین است ، فعالیت هیرودین را از روی خاصیت ترومبین آن بیان می کنند . امروزه فرم نوترکیب هیرودین به نام لیپرودین سنتز شده است . هیرودین توانایی زیادی در ممانعت از انعقاد خون دارد به طوری که چند قطره بزاق دهان زالو قادر است مقدار زیادی خون را به صورت مایع نگه دارد و مانع انعقاد آن شود ( با آزمایشی که به صورت تجربی بر روی خون مکیده شده توسط زالو انجام شد زمان لخته شدن خون به بیش از ۶ ساعت افزایش یافته بود . )

 

وقتی که خون با لبه بریده بافت تماس حاصل می کند فاکتور ۱۲ فعال می شود . متعاقب فعال شدن این فاکتور انعقادی یک سری آنزیم ها از جمله آنزیم پروتئاز ترومبین فعال میشود این آنزیم سبب تبدیل فیبرینوژن به فیبرین می شود و فیبرین به صورت رشته های کلاف مانشد ، محل بریدگی را می بندد و مانع خونریزی می شود و خون را منعقد می کند.

 

خواص دیگر هیرودین

 

هیرودین با انبساط ماهیچه های صاف جدار عروق سبب گشادی عروق و افزایش جریان خون می شود . هیرودین خاصیت بی حس کنندگی دارد . لذا ، دقایقی بعد از چسبیدن زالو به محل و ترشح بزاق منطقه بی حس می شود و احساس سوزش ناشی از نیش زالو از بین می رود و بیمار به راحتی وجود زالو و خونخواری آن را تحمل می کند .

 

بطور کلی برای هیرودین اثرات آنتی کواگولانت ، آنتی ترمبوتیک ، ترمبولیتیک ، آنتی ایسکمیک ، هیپوتنسیو ، تحریک کننده سیستم ایمنی و ممانعت از تصلب شرائین ، بی حس کنندگی ، آنتی باکتریال و خاصیت ضد التهابی شناخته شده است . پژوهشگران دپارتمان فارماکولوژی دانشگاه کنتاکی طی تحقیقاتی ، اثرات ضد انعقادی هیرودین را با هپارین مقایه کرده اند.

 

 

چه کسانی نباید زالو درمانی کنند؟

افرادی که به نوعی دچار مشکلات انعقادی هستند و خون آن ها بند نمی‌آید، هموفیلی بوده یا مشکل پلاکت دارند و به نوعی دچار کم‌خونی، ضعف یا افت فشارخون می‌شوند نباید زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 داشته باشن.

 

 

قبل از زالو درمانی چه بخوریم

علاوه بر مصرف خوراکی ها نکات دیگری هم هست که همه آن ها را در ادامه یاداوری میکنیم:

 

 • یک شبانه روز قبل از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 از نزدیکی خودداری کنید
 • زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 بایستی توسط متخصص طب سنتی تجویز و انجام شود. پس در انجام این روش درمانی صبور باشید.
 • مواردی از قبیل گرسنگی، بیخوابی، پرخوری و کم خوری را جدی بگیرید. در صورت وجود چنین حالاتیاثر زالودرمانی کاهش می یابد.
 • از مصرف عذاهایی مانند لبنیات، مرغ، خیار، کاهو، کیوی، میوۀ نارس و ترش، ماکارونی، آش جو و آلوچه و… تا ۸ ساعت قبل از انجام زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 خودداری کنید.
 • مصرف موادی مانند رب انار، آب انار و گلاب، مسهل‌ها و منضج‌های گیاهی زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 را موثرتر می‌کند.
 • زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 در زمان قاعدگی و بارداری ممنوع است.
 • پیش از انجام زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 اسهال، ادرار بیش از حد ، تعریق و استفراغ نداشته باشید.
 • محل زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 را پیش از انجام با آب و صابون غیر معطر شستشو دهید.
 • وجود خونریزی پس از زالو درمانی طبیعی است، پس از انجا زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 پیشهاد می شود تا یک روز در منزل بمانید و استراحت کنید.
 • پیشنهاد می شود اگر در زمان یا پیش از انجام زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 احساس خشکی دهان میکنید، کمی آب انار یا رب آلو میل کنید.

 

جلوگیری از خونریزی بعد از زالو درمانی

علاوه بر پروتئین هیرودین پروتئینی به نام ” کالین ” در بزاق زالو موجود است .

وظیفه اصلی این پروتئین آنست که باعث خونریزی ثانویه می شود و گاھی این خونریزی تا ۴۸ ساعت به طول می انجامد .

این خونریزی طولانی و بلند مدت طراحی شده تا زخم ایجاد شده توسط نیش زالو تمیز گردد و بنابراین به عنوان ابزاری ساده و موثر جهت ضدعفونی کردن زخم عمل می کند . این امر مانع ورود میکرواُرگانیسمها به داخل جریان وریدی نیز می شود و ھمچنین خطر ابتلا به بیماری ھای عفونی و سپس عفونت خون را کاهش می دهد.!!! و هینطور سبب خروج رسوبات و اخلاط اضافی و کثافات باقی مانده خون در داخل وریدها نیز می شود.

علت خونریزی بعد از جدا شدن زالو ، نقش مهمی در بیرون راندن کثافات خون دارد .

بنابراین توصیه می کنیم که مانع ادامه خونریزی نشوید و ھیچ نوع نگرانی به خود راه ندھید چرا که پس از گردش آب دھان زالو در داخل رگ ھای بدن و حل کردن غلظت ھا و رسوبات دیواره ی رگھا خون آلوده ی متاثر از بزاق دھان زالو به تدریج در طول چند ساعت از محل نیش زالو خارج می شود.

سپس خونریزی به خود ی خود بسته شده و خون منعقد می شود خونروی پس از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 یکی از ارکان زالودرمانی محسوب می گردد و بهتر است بیمار سر پا نایستد و استراحت کند، همچنین از شربت ھایی مانند شربت زعفران ، آب انار شیرین ، شربت گلاب ، و بید مشک و شربت تخم شربتی و تخم بالنگو و آب میوه ھای طبیعی تناول نماید ولی در صورت سردی مزاج بیمار یا رقت بیش از حد خون بیمار یا احساس ضعف و ناتوانی در بیمار یا به هر دلیل دیگر که طبیب تصمیم گرفت پس از رها شدن زالو از موضع ، محل را پانسمان کنید .

بنابر این نتیجه میگیریم که در حالت عادی و طبیعی خونریزی بعد از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 برای بیمار بسیار مفید و اثر بخش است و نباید از ان جلوگیری کرد اما در شرایط خاص میتوانیم زخم ها را پنسمان کنیم و همینطور بسیار عالی است اگر روی زخم ها زردچوبه و عسل بمالیم و بعد پانسمان کنیم.

 

آدرس زالو درمانی در تهران

زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 مشکل را حل کرده. برای زالو درمانی دیگر نیازی نیست که به دنبال آدرس برای مراجعه به مطب باشید. شما می توانید به جای گشتن به دنبال یک مطب معتبر و زحمت رفت و آمد به مطب زالو درمانی، و همینطور به دور از شلوغی مطب، زالو درمانی را در منزل خود انجام دهید. فقط کافی است تا با ما تماس بگیرید و آدرس خود را به ما بدهید تا متخصصین ما به منزل شما مراجعه کنند.

درمان در منزل قطعا ارامش بیشتری برای بیمار خواهد داشت و زحمت رفت و آمد برای بیمار وجود ندارد به همین دلیل گروه خدمات درمانی مبین به یاری خدا و با هم کاری متخصصان طب سنتی توانسته خدمات زالو درمانی را در منزل برای تمام متقاضیان شهر تهران ارائه دهد.

برای ارتباط با ما می توانید از طریق شماره تماس مرکزی و یا تماس از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

 

 

کجا زالو درمانی کنیم

شما میتوانید در خانه خودتان زالو درمانی کنید برای این کار فقط کافی است تا با مرکز تماس ما تماس بگیرید و درخواست متخصص کنید تا در اسرع وقت متخصصین ما در منزل خدمات درمانی لازم را انجام دهند و از فواید زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 نسبت به زالو درمانی در مطب بهره بیشتری ببرند. در ادامه به فواید زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 نسبت به زالو درمانی در مطب می پردازیم.

 

آرامش رکن اصلی درمان

زالو درمانی یک درمان تخصصی است که باید در درمانگاه انجام شود؛ با این‌حال برای برخی افراد امکان دارد، مشکلات متعددی در درمانگاه ایجاد ‌شود؛ از جمله:

 

 • ابتلا به عفونت
 • احساس نامناسب به دلیل زدودن لباس‌ها
 • دور بودن مطب از خانه
 • احساس ضعف و افتادگی فشار بعد از اتمام درمان

به همین دلایل ممکن است بعضی از افراد به کلی از انجام دادن زالو درمانی منصرف شوند و بالطبع نمی توانند از فواید بی شمار زالو درمانی بهره ای ببرند.

و اما بسیاری از افراد هم که با زالو درمانی و فواید آن آشنا هستند نمی توانند خود را از فوایدی که زالو درمانی برای سلامتی و ایمنی بدن آنها دارد محروم کنند اما به دلیل روحیه شخصی حساسی که دارند در حین درمان در مطب احساس آرامش لازم را ندارند و این فقدان آرامش باعث می شود که زالو درمانی در مطب برای این افراد نتواند به اندازه زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 مفید واقع شود.

 

 • زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 باعث آرامش بیشتر برای بیمار می شود
 • زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 باعث احساس امنیت بیشتر برای بیمار می شود
 • زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 شرایط کاملا بهداشتی برای بیمار دارد
 • زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 زحمت بیمار را کمتر می کند
 • زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 راحتی و آسودگی را برای بیمار به ارمغان می آورد
 • زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 باعث ایجاد حس خوب برای بیمار می شود

و همه این ویژگی ها باعث میشود که پروسه درمان تاثیر گذارتر و مفیدتر واقع شود

 

شرایط بهداشتی تر نسبت به مطب

در این که تمام مطب های زالو درمانی کاملا بهداشتی هستند هیچ شکی نیست اما بسیاری از افراد از رفتن به این مکان ها پرهیز می کنند چرا که بر این باورند که رفت و امد افراد زیادی در این مطب ها و انجام دادن عمل زالو درمانی باعث می شود که از بهداشت ان مکان کاسته شود.

می توان به جرئت گفت که این باور تقریبا برای هیچ یک از مطب های زالو درمانی صدق نمی کند و تمام ان ها کاملا اصول بهداشتی را رعایت می کنند.

اما بعضی افراد هستند که وقتی که در خانه خود زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 را انجام می دهند از لحاض فکری آسوده خاطر تر هستند چرا که کاملا به شرایط بهداشتی خانه خود اطمینان دارند و همانطور که قبل تر گفته شد همین اسودگی خاطر می تواند فواید زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 را به نسبت زالو درمانی در مطب بیشتر کند.

 

زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 با متخصصین گروه خدمات درمانی مبین

کیفیت سلامتی شما و خانواده تان مهم ترین مسئله ما است و ما حلش می کنیم.

ما تصمیم به ارائه خدمات زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 برای بیماران گرفتیم که باعث آرامش بیشتر برای بیمار می شود با حداکثر کیفیت مطلوب شرایطی کاملا بهداشتی و کاملا بدون استرس.

گروه خدمات درمانی مبین با اعزام نیروهای متخصص خود به خانه شما عمل زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 را سعی کرده به ایده ال ترین حالت ممکن برساند مطمئنا زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 علاوه بر این که زحمت رفت و آمد در این شهر شلوغ و آلوده را ندارد باعث می شود که فرد در راحت ترین و ایمن ترین حالت روحی خود عمل زالو درمانی را انجام دهد که همانطور که گفتیم این احساس آرامش به شدت در اهمیت هر نوع درمانی می تواند تاثیر داشته باشد.

می توان به جرئت گفت که این باور تقریبا برای هیچ یک از مطب های زالو درمانی صدق نمی کند و تمام ان ها کاملا اصول بهداشتی را رعایت می کنند.

اما بعضی افراد هستند که از لحاض فکری اسوده خاطر تر هستند وقتی که در خانه خود زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 را انجام می دهند چرا که کاملا به شرایط بهداشتی خانه خود اطمینان دارند و همانطور که قبل تر گفته شد همین اسودگی خاطر می تواند فواید زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 را به نسبت زالو درمانی در مطب بیشتر کند.

برای اطلاع از قیمت خدمات درمانی طب سنتی و زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 می توانید با شماره تماس مرکزی مبین تیم تماس حاصل کنید همچنین مشاوران ما می توانند از طریق واتساپ هم با شما در ارتباط باشند

 

بعد از زالو درمانی چکار کنیم

به طور کلی غذاھا و ادویه و میوه ھای بسیار گرم و بسیار سرد پس از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 ممنوع و مضر می باشد.و بیش تر از غذاھای معتدل نظیر کرفس , جو , آبگوشت , گلابی , شیر برنج , قیمه , سیب , سوپ جو ,سکنجبین , سرکه شیره و … باید استفاده کرد . البته شربت گلاب با عسل یا آب انار بعد از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 خیلی مفید است .

تا ٢۴ ساعت تخم مرغ , ماھی و ترشی جات و به طور کل سردی جات مصرف نشود.

 

مصرف غذاھای شور و حمام گرم پس از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 جایز نیست( ھر ٨ ساعت یک لیوان شربت عسل تا ٣روز )مصرف شربت عسل , آب انار و گلاب , مالت جو ,و شربت زعفران و بیدمشک پس از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 مفید است.

پس از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 موضع زالو اغلب اوقات , خون ریزی دارد و برای پیشگیری و سایر مشکلات , برنامه کاری, سفر , مھمانی پس از زالو درمانی نداشته باشید لااقل ٨ ساعت پس از آن در استراحت و آرامش به سر ببرید.

خونریزی بعد از افتادن زالوھا نقش مھمی در بیرون راندن کثافات خون دارد . بنابراین توصیه می کنیم که بعد از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 مانع ادامه خونریزی نشوید و ھیچ نوع نگرانی به خود راه ندھید چرا که پس از گردش آب دھان زالو در داخل رگ ھای بدن و حل کردن غلظت ھا و رسوبات دیواره ی رگھا , خون آلوده ی متاثر از بزاق دھان زالو به تدریج در طول چند ساعت از محل نیش زالو خارج می شود . سپس خونریزی به خود ی خود بسته شده و خون منعقد می شود.

موضع زالوھا به طور طبیعی ٨ تا ١۶ ساعت خونریزی دارد و در صورت خونریزی عادی و ملایم نگران نباشید. تحرک کمتر و حالت دراز کش سبب کاھش خونریزی می گردد . پس از ١٢ ساعت از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 در صورت ادامه خونریزی به پزشک مراجعه کنید یا با مطب تماس بگیرید.

24 ساعت پس از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 پانسمان را باز کنید و در صورت خونریزی ضماد گیاھی انعقاد را روی موضع بریزید و مجددا پانسمان کنید و برای رفع سریع جای نیش زالو از روغن بادام تلخ روی موضع استفاده کنید.

گاه خارش موضعی زالو پس از ٢۴ ساعت شروع می شود و گاھی تا یک ھفته ادامه دارد و در صورت خارش محدود از روغن بنفشه یا روغن گشنیز یا روغن کافور استفاده کنید و در موضع زالو بمالید . در موارد خارش شدید به مطب مراجعه کنید. البته خارش ھا معمولا از حساسیت حاصل می شود که توصیه می کنیم از درمانگر بخواھید روی موضع نیش زالو بادکش بگذارد.

پس از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 استراحت فیزیکی و بدنی و حتی استراحت فکری (پرھیز از تنش , مطالعه , تلویزیون ,مھمانی یا … ) توصیه می شود. (حدود ٨ ساعت )

پس از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 حتی المقدور کم تر سرپا بایستید و پیاده روی کم تر داشته باشید.

خوابیدن پس از زالو درمانی صورت بهداشتی منطقه 20 تا ۶ ساعت ممنوع است .به علت مزاج سرد خواب .

به توصیه ی اغلب اطبای سنتی بھتر است با بادکش کردن موضع زالو درمانی مقدار بیشتری خون و مواد مضر را بیرون کشید.

 

دیگران خواندند