خدمات درمانی در منزل

مبین ایکون
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
زالو درمانی
طبیب سنتی
عطاری
حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض
حجامت برای غلظت خون

حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض بهترین درمان برای بیماری غلظت خون می باشد که که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

غلظت خون چیست ؟

به طور معمول پلی سیتمی، افزایش میزان و یا غلظت هموگلوبین خون تعریف می شود.

نسبت حجم گلبول های قرمز به کل حجم خون است.

هنگامی که بیشتر از 48٪ حجم خون در زنان و 52٪ در مردان را تشکیل دهد، به عنوان پلی سیتمی شناخته می شود.

هموگلوبین (HGB)

هموگلوبین پروتئین است که مسئول حمل اکسیژن در خون می باشد.

هنگامی که سطح هموگلوبین بیشتر از 5/16 گرم در دسی لیتر در زنان و 5/18 گرم در دسی لیتر در مردان باشد، پلی سیتمی تشخیص داده می شود.

 • پزشکان اصطلاح پلی‌سیتمی (polycythemia) و اریتروسیتوز (erythrocytosis) را برای نشان دادن افزایش تعداد گلبول‌های قرمز خون به‌کار می‌برند.
 • بیشتر سلول‌های خون را گلبول‌های قرمز تشکیل می‌دهند. آن‌ها اکسیژن را به تمامی بدن می‌رسانند. لذا حجم اصلی آن‌ها را هموگلوبین (پروتئین حمل کننده اکسیژن) تشکیل می‌دهد. تعداد گلبول‌های قرمز خون بر اساس سن و جنس افراد متفاوت است. آقایان گلبول‌های قرمز بیشتری از خانم‌ها دارند و نوزادان تازه متولد شده اغلب گلبول قرمز بیشتری از بزرگسالان دارند.
 • افزایش تعداد گلبول‌های قرمز خون و در نتیجه ایجاد غلظت خون باعث می‌شود جریان خون به سمت اندام‌های بدن کاهش یابد و گاهی لخته‌های خون تشکیل می‌شوند.
 • بسیاری از افراد هنگام خون دادن، خون روشن را دلیل بر رقت آن و خون تیره را دلیل بر غلظت آن می دانند‌، در حالی که این تصور کاملا اشتباه است‌، زیرا نمی‌توان غلظت خون را از راه چشم غیر مسلح تشخیص داد.
 • هیچ‌گاه تیره بودن خون دلیل بر غلظت آن نیست، چون خونی که از فرد گرفته می‌شود از ورید است و خون وریدی به دلیل کمبود اکسیژن اغلب تیره است .
 • با انجام آزمایش خون (CBC)  و سنجش میزان هموگلوبین، پزشک می‌تواند به عارضه غلظت خون پی‌ببرد. هرگاه میزان هموگلوبین خون (درصد گلبول خون قرمز) از حد معمول بالاتر رود، غلظت خون رخ می‌دهد .
 • سن شیوع این عارضه بالای چهل سال بوده و در آقایان شایع‌تر است.

 

چه عواملی باعث غلظت خون می شود؟

از نظر طب سنتی غلظت خون مترادف با کثیف شدن خون یا سنگین شدن آن است. مجموعه‌ عوامل زیادی می‌تواند موجب این مشکل شود. شرایط زمینه‌ای مانند سیگار کشیدن، ورزش نکردن، استفاده از غذاهای چرب و فست فودها موجب کاهش اکسیژن رسانی به خون و غلیظ شدن آن می‌شود.  همچنین متخصصان طب سنتی بر نقش تغذیه در غلیظ شدن خون تاکید زیادی دارند

 1. بخشی از علت ابتلا به مشکل غلظت خون، زمینه‌های ارثی و مادرزادی است (۵ تا ۱۰ درصد موارد) ولی بیشترین علت ابتلا به غلظت خون، وجود بیماری‌های ریوی و قلبی است که باعث کاهش اکسیژن در بدن می‌شوند. زمانی که اکسیژن کافی به بدن نرسد، برای جبران این کمبود، گلبول قرمز بیشتری در بدن ساخته می‌شود و این امر باعث افزایش غلظت خون در رگ‌ها می‌شود. با کمبود اکسیژن در بدن هورمونی به نام اریتروپویتین از کلیه ترشح می‌شود که این هورمون، مغز استخوان را برای ساخت بیشتر گلبول قرمز تحریک می‌کند تا بتواند کمبود اکسیژن‌رسانی به بافت‌های بدن را با افزایش گلبول قرمز جبران کند.
 2. اغلب افراد ساکن در مکان‌هایی نظیر کوهستان و ارتفاعات و یا مکان‌های دچار آلودگی هوا، به دلیل کمبود اکسیژن، دچار بیماری غلظت خون می‌شوند.
 3. استرس و تنهش‌های عصبی یکی از عوامل بروز غلظت خون هستند. به این جهت که استرس و تنش‌های عصبی باعث افزایش ترشح آدرنالین و در نتیجه بروز انقباضات عروقی می‌شوند بدین ترتیب پلاسمای خون به خارج عروق نشت کرده و نسبت آن به گلبول قرمز کاهش می‌یابد.
 4. تعریق و اسهال‌های شدید از علل بروز غلظت خون موقتی هستند‌.
 5. یکی دیگر از علل مهم غلظت خون، کشیدن سیگار است با مصرف سیگار اکسیژن‌رسانی به خون کم شده و غلظت خون ثانویه ایجاد می‌شود.
 6. در برخی افراد به‌طور ارثی، هموگلوبین خون‌شان به‌راحتی اکسیژن را به بافت‌ها تحویل نمی‌دهد که در واقع به آن هموگلوبین غیر طبیعی گفته می‌شود که جزء علل نادر غلظت خون محسوب می‌شود.
 7. بیماری مغز استخوان، تومورهای بدخیم کلیوی و کبدی در بزرگسالان، تومورهای مخچه‌ای در کودکان، فیبروم‌های رحمی در زنان، کیست‌های متعدد کلیه، سنگ کلیه و انسداد مجاری ادراری نیز می‌توانند غلظت خون را سبب شوند.

 

علائم غلظت خون

غلظت خون اغلب هیچ علامتی با خود به همراه ندارد. اکثر مردم پس از تشخیص لخته خون متوجه می شوند که غلظت خون دارند. با این حال، گاهی اوقات غلظت خون می تواند علائمی ایجاد کند که با لخته شدن خون همراه است. اینکه کدام علائم تجربه می شود بستگی به محل تشکیل لخته در بدن دارد. این موارد ممکن است شامل گزینه های زیر باشد:

 1. سرخ شدن صورت
 2. تیرگی رنگ لب به‌ویژه هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی
 3. اختلالات تنفسی مثل تنگی نفس
 4. اختلالات هوشیاری، منگی و خواب‌آلودگی
 5. اختلالات بینایی مانند تاری دید
 6. ضعف و بی‌حالی
 7. سردردهای غیر طبیعی
 8. خارش بدن به‌خصوص پس از استحمام با آب گرم
 9. برجستگی وریدهای چشم
 10. *درد قفسه سینه
 11. *علائم حمله قلبی، مانند سوزن سوزن شدن بازو یا درد در پشت یا فک
 12. *سردرد
 13. *گفتار نامفهوم یا مشکل در صحبت کردن
 14. *سرگیجه
 15. *مشکل در درک گفتار
 16. *درد یا قرمزی در ساق پا

برای حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض کافی است با طب سنتی مبین تماس بگیرید

عوارض  غلظت خون

 1. غلظت خون در بدن باعث کند شدن حرکت خون در قلب و رگ‌ها می‌شود که با گرفتگی اندام‌هایی نظیر دست و پا، موجب سکته مغزی یا قلبی خواهد شد.
 2. افزایش غلظت خون در افراد مبتلا به بیماری‌های ریوی، باعث آمبولی (انسداد جریان خون) ریه می‌شود .
 3. زخم معده، دردهای استخوانی و در مراحل بعد نقرس و سنگ کلیوی می‌تواند بروز کند.
 4. فشار خون بالا
 5. خونریزی بینی
 6. بزرگی کبد و طحال

 

درمان غلظت خون

یکی از موثر ترین درمان ها برای غلظت خون خصوصا در فصل بهار از دیدگاه طب سنتی حجامت می باشد که در ادامه بیشتر به ان می پردازیم.

برای غلظت خون حجامت بهتر است یا خون دادن؟

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته میزان کلسترول خون حجامت، 9 تا 11 برابر بیشتر از خون وریدی است بنابراین برای کاهش میزان کلسترول خون، انجام حجامت بسیار مفیدتر است همچنین سم موجود در خون حجامت 23 برابر سم خون وریدی است.

این موضوع زمانی برای مان کاملا روشن میشود که میبینیم حتی حیوانات نیز از خون حجامت و بوی تعفن آن گریزانند اما از خون اهداشده برای خوردن استقبال هم می‌کنند‌.

بنابر این باید توجه داشت که که حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض به هیچ عنوان با اهدای خون قابل قیاس نیست، و هیچگاه نمی توان اهدای خون را به میزان حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض برای پیشگیری و درمان بیماری ها توصیه کرد چرا که اهدای خون در واقع از بهترین و سالم ترین خون در بدن انسان گرفته میشود که با اهدای خون از بدن خارج می شود.

بنابر این باید بدانیم که خصوصا برای غلظت خون که در این عارضه سموم و الودگی های خون بیشتر از حد معمول است ما باید خون های الوده را ازدن خارج کنیم و این کاملا غلط است اگر که بخواهیم در این شرایط یعنی در غلظت خون خون سالم بدنمان را از بدن خارج کنیم.

اما در بحث حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض تمام سموم و خون های الوده بدن تخلیه می شود و به همین علت است که گفته می شود حجامت بهترین راه برای پیشگیری انواع بیماری ها است چرا که علت بیماری ها همین سمومی است که در بدن وجود دارند.

به تعبیر دقیق تر سمومی که در اثر سوخت و ساز بدن ایجاد می شوند در گوشه وکنار رگ ها و عروق آن رسوب یافته و توسط جریان خون شسته می شوند. طبیعتا این رسوبات مضر به همراه جریان خون به سمت قلب حرکت می کنند و خوشبختانه نیروی حفاظتی دریچه های مخصوص قلب مانع ورود این سموم و رسوبات به درون قلب می شوند.

دریچه حفاظتی قلب این سموم را در پشت قلب وبین دوکتف بایگانی می کنند دقیقا محلی که حجامت عام در آن صورت می گیرد ودرآنجا باقی می مانند اما در صورت عدم تخلیه  (توسط حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض) این خون کثیف به کبد برگشته وکبد آنرا به طحال فرستاده ودربرخی رگهای بدن رسوب می کند که این رسوبات درون رگ ها هستند که انسداد به وجود اورده وموجب بسیاری از دردها وناراحتی های بدن می شوند.

فوائد حجامت عام علاوه بر کاهش غلظت خون

 • تمام بیماری های خونی: چربی خون، دیابت، فشار خون، غلظت خون و …
 • تمام بیماری های پوستی: کهیر، خارش، اگزما، داء الصّدف، پیسی، آبله مرغان، سرخک، انواع جوش و …
 • تمام بیماری های قلب و ریه: آسم، سرفه خشک، سل، مسمومیت های شیمیایی، تپش قلب، گرفتگی عروق و …
 • تمام بیماری های کبدی: یرقان، افزایش آنزیم های کبدی، سیروز کبدی، کبد چرب و …

این روش تا هفت هزار سال پیش نیز به کار گرفته شده که در کتاب Ubi Plethora Ibi Evacua (3300 پیش از میلاد)، اوراق پاپیروس (1550 پیش از میلاد)، کتاب بوشـو چینـی هاي باستان (475-221 پیش از میلاد)، کتب منتسـب به بقراط (460-375 پیش از میلاد)، حکاکی هاي باستانی یافت شده در یونان (قرن دوم میلادي) و منابع طب اسلامی ایرانی به طور آشکار قابل ردیابی است

و این مطلب خود گواه این است که این نوع درمان به دلیل منافع بی نظیرش برای سلامتی اولا در تمام دنیا عمومیت داشته و دوم اینکه این روش درمانی هزاران سال است که امتحان خود را پس داده و هنوز هم با توجه به پیشرفت های چشمگیر در علم پزشکی هنوز انتخاب اول در درمان و پیشگیری بیماری ها برای قشر بزرگی از بیماران می باشد.

اما متاسفانه بسیاری از دارو های شیمیایی با توجه به اینکه تمام ازمون های تایید علمی را پشت سر می گذارند بعد از چند سال از لیست دارو های سازمان غذا و دارو به دلیل عوارض بالایی که دارند حذف می شوند.

گواه معصومین و حکمای بزرگ بر منافع حجامت برای سلامتی بدن

جالب است بدانید که پیغمبر اکرم(ص)، حضرت علی(ع) و امام صادق(ع) این موضوع را متذکر شده‌اند که “سم از هر کجا، وارد بدن شود، از محل حجامت خارج می‌شود” یا “از موضع حجامت، چیزی جز سم دفع نمی‌شود”.

یکی از مهمترین روایاتی که در زمینه حجامت در منابع معتبر روایی ذکر شده و در ذیــــل آیه یک ســــوره‌ مبارکه «اسری» در تفسیر المیزان و برخی از تفاسیر دیگر آمده ‌است، حدیث زیر می‌باشد:

حضرت رسول اکرم(صلی االله علیه و آله و سلم) می‌فرمایند:

«در شب معراج، وقتی که به آسمان هفتم صعود کردم، بر هیچ ملکی از ملائک گذر نکردم مگر اینکه گفتند یا محمد حجامت کن و امتت را به حجامت کردن امر بفرما.

امام رضا (ع) به نقل از پیامبر(ص) می فرمایند:  اگر در چیزی شفا وجود داشته باشد ان در تیغ حجام و شربت عسل است.

ابوعلي سينا در كتاب قانون، حجامت را از اركان درمان محسوب كرده و تقريباً براي درمان تمام بيماري ها، حجامت را تجويز كرده است.

حكيم جرجاني نيز در كتاب ذخيره خوارزمشاهي كه اولين و مهمترين كتاب طب سنتي به زبان فارسي است، یک فصل مشخص را به حجامت اختصاص داده و پيرامون قواعد و زمان مناسب آن سخن مي گويد.

همچنین حکیم زکریای رازی هم حجامت را یکی از ارکان مهم درمان و تخلیه و تصفیه خون در کنار زالو درمانی و فصد می داند و در زمینه حجامت و انواع و فواید آن یک فصل کامل نگاشته.

بررسی های علمی در مورد حجامت

دکتر یوهان آبل (JOHANN ABELE) پزشک و محقق آلمانی می‌گوید: «مطالعات ما نشان می‌دهد که در آلمان می‌توان ۷۵درصد بیماریها را با شیوه‌های درمان طبیعی از جمله حجامت درمان کرد».

دکتر یوهان آبل در کتاب خود به نام  حجامت یک درمان آزموده شده مي گويد:

خوشبختانه، در سال های اخیر، در مجامع فرهنگی و علمی کشورهای غربی، شیوه های درمانی تهاجمی Invasive Thrapy مانند حجامت، که از هزاران سال پیش به جا مانده و ظریف تر و تکامل یافته تر شده، متداول گردیده است. من اعتقاد راسخ دارم كه نه تنها امروز،  بلكه براي هميشه،‌ نبايد امر حجامت را در درمان بيماري ها ناديده گرفت.

حجامت پديده اي است كه در خود تنظيمی کار و  عملكرد بدن انسان دخالت دارد. امري كه هرگز با روش هاي ديگر نمي توان آن را جايگزين كرد… مطالعات ما نشان مي دهد كه در آلمان مي توان 75 درصد بيماري ها را با شيوه هاي درمان طبيعي از جمله حجامت مداوا كرد.

وي در كتاب خود از بيماراني نام مي برد كه تنها با يك بار حجامت، بيماري چندين ساله شان بهبود يافته است و مي افزايد:

نکته اینجاست که چگونه می توان روش درمانی حجامت را به دلیل اینکه متعلق به قرون وسطی است نادیده گرفت و از استفاده آن صرف نظر کرد؟ اگر بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن بیماری را بدون ایجاد عوارض جانبی و اقدامات پرهزینه و زمان بر درمان کنید چه چیزی می تواند از این امر مهم تر باشد؟

حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض در كوتاه ترين زمان ممکن، بدون ايجاد عوارض جانبي و مراحل گران و وقت گير باعث بهبود بيماري می شود ان هم در بسیاری از بیماری ها فقط در يك مرحله.

تاكنون موسسه تحقيقات حجامت ايران و شعب مختلف آن طي پژوهشهاي مستمر بر روي بيش از پانصد هزار بيمار تعداد 157نوع بيماري را درمان نموده اند كه تعدادي از آنها به قرار زير ميباشد:

افزايش كلسترول و تري گليسيريد،ديابت غير وابسته به انسولين ،اوره بالا،فشار خون بالا و فشار خون پايين،غلظت خون بالا، زونا، ويارحاملگي، مسموميت غذايي ودارويي، سردرد ميگرني، كاهش رشد و كوتاهي قد، لاغري، تصلب شرايين، اعتياد به مواد مخدر، هيپرتيروئيدي، هيپوتيروئيدي، سنگيني سر، اسپاسم عضلاني، ضعف اندام ، واريس، كمردرد، آرتروزها، آكنه وبثورات پوستي، كهير، ريزش مو، آفت دهان، گرگرفتگي بدن،اپيستاكسي مكرر.

برتری حجامت بر فصد

همینطور این سوال هم بسیار مطرح می شود که فصد خون بهتر است یا حجامت در واقع نمی توان به طور کامل این دو درمان را بر یکدیگر برتری داد اما در مواقعی و در در مواجهه با مشکلات خاصی در بدن فصد موثر تر است و در بعضی مواقع و مشکلات حجامت نسبت به فصد خون برتری دارد

در اینجا به چند عامل برتری حجامت درمانی نسبت به فصد خون اشاره می کنیم:

1- خون حجامت از مویرگها خارج می شود لذا قوت بدن را کم نمی کند برخلاف فصد که خون را از وریدهای نسبتاً بزرگ خارج می کند و ایجاد ضعف می کند.

2- حجامت هر عضو باعث پاک شدن همان عضو می‌شود پس برای درمانهای موضعی مفید است. به غیر از حجامت بین دو کتف یا همان حجامت عام که کل بدن را پاک سازی می کند.

3- حجامت تخلیه خاص می‌کند.

4-  حجامت، آسیبها و خطرات کمتری دارد و از لحاظ سنّ و مزاج و فصل و زمان و مکان، عمومیت بیشتری دارد.

5- حجامت برای کسانی که خون زیاد ندارند مانند کودکان مناسبتر است.

7- اگر حجامت در جایگاه خود انجام شود استفراغ از اعضاء رئیسه صورت نمی‌گیرد پس باعث ضعف آنها نمی‌شود.

(برای حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض کافی است با طب سنتی مبین تماس بگیرید)

نکته مهم:

هر نوع حجامت باعث رشد افراد می‌شود و مانند هرس کردن درخت هست. بهتر است برای رشد، حجامت سر، عام، چاربند و ساق به ترتیب و بر اساس قوّت بدنی فرد انجام شود.

ممنوعات حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض

 1. سرد مزاج ها
 2. در ایام عادت
 3. افراد لاغر کم خون
 4. زنان باردار (در صورت نیاز در سه ماه دوم انجام شود)
 5. کسانی که سابقه صرع و تشنج دارند با احتیاط زیاد حجامت شوند
 6. کسانی که چاق و کم تحرّک هستند باید مدّتی تحرک داشته باشند و غذاهای رقیق کننده خون مصرف کنند تا حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض برای آنها مفید باشد.

 

برای حجامت چه نکاتی را باید رعایت کرد

 •  با شکم گرسنه یا با شکم انباشته ازغذا مبادرت به حجامت نکنید.
 • درصورت امکان، در روزهای قبل ازحجامت، انارملس(ترش وشیرین) میل کنید تا غلظت خونتان، کمتر و خروج آن به هنگام حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض آسانترگردد.
 • از 12 ساعت پیش از حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض ، از رابطه زناشویی بپرهیزید.
 • درحالت خستگی یا بی خوابی شدید، ترس، نگرانی یا عصبانیّت زیاد، به هنگام بروز طوفان، وقوع زمین لرزه و وزش بادهای شدید، ماه گرفتگی و خورشیدگرفتگی، ازانجام حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض بپرهیزید.
 • بانوان، درایّام عادت ماهیانه(و به ویژه در زمان  اوج خونریزی) نـبـاید حـجامت کنند امّا حاملگی و شیردهی مانعی برای انجام حجامت آنها نیست. حجامت زنان باردار، درحالت عادّی بین ماههای 4 تا 7 حاملگی و درصورت ضرورت، در زمانهای دیگر، قابل انجام است.
 • حمام سنگین بعد از حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض ممنوع است
 • پاشیدن گلاب جهت پیشگیری از غش مناسب است.
 • خوردن شربت شیره یا عسل، قبل و بعد حجامت برای کسانی که سابقه ضعف و غش دارند مفید است.
 • به هیچ وجه غذای سرد (لبنیات، خیار و گوجه، روغن مایع و نباتی، مرغ و ماهی) و تخم مرغ خورده نشود

 

  آداب و توصیه های زمان حجامت

به هنگام حجامت، به حالت چهارزانو، بدون کفش(و ترجیحاً بدون جوراب)، بدون عینک و در صورت امکان، رو به قبله بنشینید.

سعی کنید درطول حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض، از پراکندگی حواس بپرهیزید و حتیّ المقدور، مانند هر عمل معنوی دیگری، در این زمان نیز، به تنها شفابخش بیماری ها، یعنی خداوند تبارک و تعالی، توجّه کنید.

پس از ایجاد خراشهای لازم ازسوی دستیارحجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض ، دعای ویژه حجامت را تلاوت کنید:

دعای حجامت:

«بـِسْمِ اللَّهِ الـرَّحْـمنِ الـرَّحِیمِ اعـُوذ باللهِ الکَریـم فی حِجـامَتی مِنَ العـَین فی الدَّم وَ مِن کُلِّ سوءٍ و اَعـلالٍ و اسـقام و اوْجـاع و امْـراض و اساَلُکَ الـعـافـیـه والـمـعـافــاه والــشـــِّفـاءَ مِــن کُـلِّ داء»

«به نام خداوند رحمان رحیم، درحجامت خویش، به خداوند کریم پناه می برم از انحراف درخون و از تمام بدیها، بیماری ها، ناخوشی ها، دردها و مـرض ها؛ و عـافیت و دور شدن مریضی ها و شفای تمام بیماری ها را از تو{ای خداوند کریم} درخواست می کنم.»

 آداب و توصیه های پس از حجامت

در روز انجام حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض، از کشیدن سیگار، ورزش و فعّالیّت سنگین، عصبانیّت، آمیزش جنسی و استحمام، خودداری کنید.

درصورت دردناک بودن محلّ حجامت، 5 تا 6  بار و هر بار به مدّت یک دقیقه – یا درحدّ تحمّل- روی موضع حجامت، کیسه یخ بگذارید.

کبـودی، تورّم و اندکی خـارش در محلّ حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض ، طبیعی است و پس ازگذشت چند روز، خود به خود، مرتفع می شود.

ایجاد تعدادی تاول درموضع حجامت، غیرعادّی نیست وکم کم بهبود می یابند؛ درصورت تمایل، می توانید به ملایمت تاولها را تخلیه نمایید.

برخی معتقدند تا 12 ساعت پس از حجامت، باید از خوردن ترشی، نمک و لبنیات پرهیز شود.(در مورد غذای شور، این زمان، سه ساعت یا حتّی نیم ساعت پس از انجام حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض هم ذکر شده است.)

خوردن انار، پس از حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض نیز مفید است.

گاهی پس از انجام حجامت، ناراحتی های جزیی مثل ضعف، سردرد، سرگیجه، گرفتگی های خفیف عضلانی و طپش قلب بروز می کند که اغلب، پس از یکی دو روز برطرف می شوند. خوردن عسل، خرما و غذاهای شیرین در رفع این عوارض موثّرند. درصورت شدّت این حالات، با پزشک خود تماس بگیرید؛ این مشکلات، معمولا در نوبت های بعدی حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض تخفیف می یابند.

بنابر فتوای بسیاری از مراجع عظام تقلید، خون موضع حجامت، مَعفُوّ (قابل گذشت) است و فرد حجامت شونده می تواند با تطهیر اطراف موضع، بدون نیاز به شستشوی محلّ حجامت، نماز خود را اقامه نماید.

 

آدرس حجامت درمانی در تهران

حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض مشکل را حل کرده. برای حجامت درمانی دیگر نیازی نیست که به دنبال آدرس برای مراجعه به مطب باشید. شما می توانید به جای گشتن به دنبال یک مطب معتبر و زحمت رفت و آمد به مطب حجامت درمانی، و همینطور به دور از شلوغی مطب، حجامت درمانی را در منزل خود انجام دهید. فقط کافی است تا با ما تماس بگیرید و آدرس خود را به ما بدهید تا متخصصین ما به منزل شما مراجعه کنند.

درمان در منزل قطعا ارامش بیشتری برای بیمار خواهد داشت و زحمت رفت و آمد برای بیمار وجود ندارد به همین دلیل گروه خدمات درمانی مبین به یاری خدا و با هم کاری متخصصان طب سنتی توانسته خدمات حجامت در منزل را برای تمام متقاضیان شهر تهران ارائه دهد.

برای ارتباط با ما می توانید از طریق شماره تماس مرکزی و یا تماس از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

کجا حجامت درمانی کنیم

شما میتوانید در خانه خودتان حجامت درمانی کنید برای این کار فقط کافی است تا با مرکز تماس ما تماس بگیرید و درخواست متخصص کنید تا در اسرع وقت متخصصین ما در منزل خدمات درمانی لازم را انجام دهند و از فواید حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض نسبت به حجامت درمانی در مطب بهره بیشتری ببرند. در ادامه به فواید حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض نسبت به حجامت درمانی در مطب می پردازیم.

آرامش رکن اصلی درمان

حجامت درمانی یک درمان تخصصی است که باید در درمانگاه انجام شود؛ با این‌حال برای برخی افراد امکان دارد، مشکلات متعددی در درمانگاه ایجاد ‌شود؛ از جمله:

ابتلا به عفونت

احساس نامناسب به دلیل زدودن لباس‌ها

دور بودن مطب از خانه

احساس ضعف و افتادگی فشار بعد از اتمام درمان

به همین دلایل ممکن است بعضی از افراد به کلی از انجام دادن حجامت درمانی منصرف شوند و بالطبع نمی توانند از فواید بی شمار حجامت بهره ای ببرند.

و اما بسیاری از افراد هم که با حجامت  و فواید آن آشنا هستند نمی توانند خود را از فوایدی که حجامت درمانی برای سلامتی و ایمنی بدن آنها دارد محروم کنند اما به دلیل روحیه شخصی حساسی که دارند در حین درمان در مطب احساس آرامش لازم را ندارند و این فقدان آرامش باعث می شود که حجامت در مطب برای این افراد نتواند به اندازه حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض مفید واقع شود.

حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض باعث آرامش بیشتر برای بیمار می شود

حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض باعث احساس امنیت بیشتر برای بیمار می شود

حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض شرایط کاملا بهداشتی برای بیمار دارد

حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض زحمت بیمار را کمتر می کند

حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض راحتی و آسودگی را برای بیمار به ارمغان می آورد

حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض باعث ایجاد حس خوب برای بیمار می شود

و همه این ویژگی ها باعث میشود که پروسه درمان تاثیر گذارتر و مفیدتر واقع شود

شرایط بهداشتی تر نسبت به مطب

در این که تمام مطب های حجامت درمانی کاملا بهداشتی هستند هیچ شکی نیست اما بسیاری از افراد از رفتن به این مکان ها پرهیز می کنند چرا که بر این باورند که رفت و امد افراد زیادی در این مطب ها و انجام دادن عمل حجامت درمانی باعث می شود که از بهداشت ان مکان کاسته شود.

می توان به جرئت گفت که این باور تقریبا برای هیچ یک از مطب های حجامت درمانی صدق نمی کند و تمام ان ها کاملا اصول بهداشتی را رعایت می کنند.

اما بعضی افراد هستند که وقتی که در خانه خود حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض را انجام می دهند از لحاض فکری آسوده خاطر تر هستند چرا که کاملا به شرایط بهداشتی خانه خود اطمینان دارند و همانطور که قبل تر گفته شد همین اسودگی خاطر می تواند فواید حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض را به نسبت حجامت درمانی در مطب بیشتر کند.

حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض با متخصصین گروه خدمات درمانی مبین

کیفیت سلامتی شما و خانواده تان مهم ترین مسئله ما است و ما حلش می کنیم.

ما تصمیم به ارائه خدمات حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض برای بیماران گرفتیم که باعث آرامش بیشتر برای بیمار می شود با حداکثر کیفیت مطلوب شرایطی کاملا بهداشتی و کاملا بدون استرس.

گروه خدمات درمانی مبین با اعزام نیروهای متخصص خود به خانه شما عمل حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض را سعی کرده به ایده ال ترین حالت ممکن برساند مطمئنا حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض علاوه بر این که زحمت رفت و آمد در این شهر شلوغ و آلوده را ندارد باعث می شود که فرد در راحت ترین و ایمن ترین حالت روحی خود عمل حجامت درمانی را انجام دهد که همانطور که گفتیم این احساس آرامش به شدت در اهمیت هر نوع درمانی می تواند تاثیر داشته باشد.

می توان به جرئت گفت که این باور تقریبا برای هیچ یک از مطب های حجامت درمانی صدق نمی کند و تمام ان ها کاملا اصول بهداشتی را رعایت می کنند.

اما بعضی افراد هستند که از لحاض فکری اسوده خاطر تر هستند وقتی که در خانه خود حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض را انجام می دهند چرا که کاملا به شرایط بهداشتی خانه خود اطمینان دارند و همانطور که قبل تر گفته شد همین اسودگی خاطر می تواند فواید حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض را به نسبت حجامت درمانی در مطب بیشتر کند.

(برای اطلاع از قیمت خدمات درمانی طب سنتی و حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض می توانید با شماره تماس مرکزی مبین تیم تماس حاصل کنید همچنین مشاوران ما می توانند از طریق واتساپ هم با شما در ارتباط باشند)

بعد از حجامت درمانی چکار کنیم

به طور کلی غذاھا و ادویه و میوه ھای بسیار گرم و بسیار سرد پس از حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض ممنوع و مضر می باشد.و بیش تر از غذاھای معتدل نظیر کرفس , جو , آبگوشت , گلابی , شیر برنج , قیمه , سیب , سوپ جو ,سکنجبین , سرکه شیره و … باید استفاده کرد . البته شربت گلاب با عسل یا آب انار بعد از حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض خیلی مفید است .

تا ٢۴ ساعت تخم مرغ , ماھی و ترشی جات و به طور کل سردی جات مصرف نشود.

مصرف غذاھای شور و حمام گرم پس از حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض جایز نیست( ھر ٨ ساعت یک لیوان شربت عسل تا ٣روز )مصرف شربت عسل , آب انار و گلاب , مالت جو ,و شربت زعفران و بیدمشک پس از حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض مفید است.

پس از حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض موضع حجامت اغلب اوقات , کمی خون ریزی دارد و برای پیشگیری و سایر مشکلات , برنامه کاری, سفر , پس از حجامت درمانی نداشته باشید لااقل ٨ ساعت پس از آن در استراحت و آرامش به سر ببرید.

24 ساعت پس از حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض پانسمان را باز کنید و در صورت خونریزی ضماد گیاھی انعقاد را روی موضع بریزید و مجددا پانسمان کنید

پس از حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض استراحت فیزیکی و بدنی و حتی استراحت فکری (پرھیز از تنش , مطالعه , تلویزیون ,مھمانی یا … ) توصیه می شود. (حدود ٨ ساعت )

پس از حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض حتی المقدور کم تر سرپا بایستید و پیاده روی کم تر داشته باشید.

خوابیدن پس از حجامت کاهش غلظت خون بهداشتی هفت حوض تا ۶ ساعت ممنوع است .به علت مزاج سرد خواب .

دیگران خواندند