خدمات درمانی در منزل

مبین ایکون
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
زالو درمانی
طبیب سنتی
عطاری
حجامت فشار خون منطقه 9
حجامت فشار خون

حجامت فشار خون منطقه 9 خدمت جدید از گروه خدمات درمانی مبین.

حجامت بدون تردید یکی از بهترین روش ها برای درمان فشار خون است. حجامت فشار خون از چند طریق باعث کاهش فشار خون می شود:

 1. اخلاط فاسد را از بدن خارج می کند.
 2. با ارتقاء سطح کارکرد کبد، زمینه را برای پاک شدن رسوبات از جداره عروق فراهم می کند.
 3. حرارت کلی بدن و حرارت قلب را معتدل می کند.
 4. غلظت خون را تعدیل می کند.
 5. حجم خون را کاهش می دهد.

پرفشاری خون یا همان فشار خون بالا، که درا ین مقاله به اصطلاح عامه مردم، اغلب از آن به عنوان«فشار خون» یاد خواهیم کرد از مشکلات مهمّ طبّی زندگی مدرن است؛ مشکلی که هم تعداد افراد درگیر با آن بسیار زیادند(و روز به روز هم زیادتر می شوند تا آنجا که گفته می شود که از هر 3 فرد بزرگسال 1 نفر مبتلا به پر فشاری خون می باشد).

هم مدت زمان درمان آن در طبّ جدید بسیار طولانی است(از هنگام تشخیص تا آخر عمر!)؛ و هم عوارض آن بسیار گسترده و خطرناک است؛ امّا با این حال همین ابتدای کار باید یاداور شویم که که فشار خون شما درمان می شود، به راحتی درمان می شود و برای همیشه هم درمان می شود.

 

تعریف پر فشاری خون

به زبان ساده، برای اینکه خون در رگها جاری شود و مواد غذایی را به اعضای مختلف بدن برساند نیاز به نیرویی دارد که این نیرو فشار خون نام دارد و قلب آن را تولید می کند.

به عبارت دقیق تر، قلب، خون را به داخل سرخرگها پمپاژ می کند؛ سرخرگها به مانند هر لوله دیگری در مقابل جریان عبوری از خود مقاومت نشان می دهند؛ بنابراین قلب باید خون را با فشار به داخل سرخرگها براند تا بتواند بر این مقاومت غلبه کرده و راه عبور خود را باز کند. این فشار تولید شده از سوی قلب، فشار خون نامیده می شود.

اما جای نگرانی نیست با حجامت فشار خون منطقه 9 به طور کامل می توان با این پدیده مقابله کرد.

 

فشار خون حدّاکثر(ماکزیموم)، فشار خون حدّاقل(مینیموم)

چون ماهیت کار قلب به صورت ضربانی است، بنابراین فشار خون ایجاد شده هم نوسان خواهد داشت. در لحظه اولی که خون از قلب به داخل سرخرگها پمپاژ میشود این فشار در حدّاکثر میزان خود است.

این فشار به تدریج تا شروع ضربان بعدی افت می کند و به پایین ترین سطح(قبل از ایجاد فشار پمپاژ بعدی) می رسد. فشار اول که بیشترین میزان فشار خون است به فشار حدّاکثر (Maximum) یا سیستولیک و فشار آخر که کمترین میزان فشار خون است به فشار حدّاقل(Minimum) یا دیاستولیک معروف است.

در واقع اگر مثلاً می گوییم فشار خون فلانی 12 روی 8 است؛ عدد 12، فشار حدّاکثر(به قول عامّه مردم فشار بالا) و عدد 8، فشار حدّاقل(به قول عامه مردم فشار پایین) است. اعدادی مثل این اعداد که عموم مردم از آن استفاده می کنند بر حسب سانتی متر جیوه هستند ولی در بحث های علمی، واحد سنجش فشار خون، میلیمتر جیوه است.

یعنی فشار 12 روی 8 به زبان علمی می شود 120 میلیمتر جیوه فشار حدّاکثر و 80 میلیمتر جیوه فشار حداقل.

برای اینکه خون به خوبی به تمام نقاط بدن برسد باید فشار خون، میزان مناسبی داشته باشد. اگر این فشار کمتر از حدّ لازم باشد خونرسانی به خوبی انجام نمی شود و فرد دچار علایم افت فشار(مثل سرگیجه، سبکی سر، غش کردن و …) خواهد شد و اگر فشار خون هم بیشتر از حد باشد، این فشار بیش از حد به تدریج باعث فرسودگی سیستم قلب و عروق خواهد شد.

 

فواید و عملکرد حجامت فشار خون منطقه 9

سمومی که در اثر سوخت و ساز بدن ایجاد می شوند در گوشه وکنار رگ ها و عروق آن رسوب یافته و توسط جریان خون شسته می شوند.

طبیعتا این رسوبات مضر به همراه جریان خون به سمت قلب حرکت می کنند و خوشبختانه نیروی حفاظتی دریچه های مخصوص قلب مانع ورود این سموم و رسوبات به درون قلب می شوند وآنها را در پشت قلب وبین دوکتف بایگانی می کنند دقیقا محلی که حجامت عام در آن صورت می گیرد ودرآنجا باقی می مانند.

اما در صورت عدم تخلیه  (توسط حجامت) این خون کثیف به کبد برگشته وکبد آنرا به طحال فرستاده ودربرخی رگهای بدن رسوب می کند که این رسوبات درون رگ ها هستند که انسداد به وجود اورده وموجب بسیاری از دردها وناراحتی های بدن می شوند.که حجامت فشار خون منطقه 9 به یاری خدا در دفع و تخلیه این سموم با نیرو های متخصص خود کاملا حرفه ای عمل می کند.

درمنابع طب اسلامی وطب سنتی حجامت به عنوان یكی ازاركان مهم درمان ذكرگردیده است که علاج بسیاری از بیماری های گوناگون می باشد و به صورت اختصاصی درمنابع طب اسلامی به شكل پیشگیرانه درمان همه بیماری ها شمرده شده است ودرمورد بیماری های خاص درمان تمامی بیماری های ناشی ازغلبه خون گفته شده است.

علاوه بر این که حجامت فشار خون منطقه 9 درمان قطعی بیماری های غلبه خون می باشد و همینطور حجامت های تخصصی مثل ساکرال یا چانه یا ساق پا و …. و انواع گوناگونی که دارد می تواند درمان بیماری های بسیاری باشند. شیخ ابوعلی سینا اعتقاد دارد که علاوه بر بیماری های با منشا دم حجامت فشار خون منطقه 9 می تواند صفرا وسودا را نیز به خوبی درمان کند.

 

تعریف عملی فشار خون بالا

اگر بخواهیم به زبانی کاملا ساده پرفشاری خون را بعریف کنیم معمولا هنگامی بحث پرفشاری خون بالا برای یک فرد مطرح می شود که فشار خون وی در چند نوبت ارزیابی از 90/140 (14 روی 9) بیشتر باشد.

 

تقسیم بندی فشار خون

 • فشار خون مطلوب: فشار ماکزیموم کمتر از 120 میلیمتر جیوه و فشار مینیموم کمتر از 80 میلیمتر جیوه.
 • فشار خون طبیعی: فشار ماکزیموم کمتر از 130 میلیمتر جیوه و فشار مینیموم کمتر از 85 میلیمتر جیوه.
 • فشار خون کمی بالاتر از طبیعی: فشار ماکزیموم بین 130 تا 140 میلیمتر جیوه یا فشار مینیموم بین 85 تا 90 میلیمتر جیوه.
 • فشار خون بالا: فشار ماکزیموم 140 میلیمتر جیوه و بیشتر یا فشار مینیموم 90 میلیمتر جیوه و بیشتر.

تذکّر: این اعداد در افراد مختلف و بر اساس شرایط سنی، تغذیه ای، روانی و خصوصیات ژنتیکی و فردی می توانند متفاوت باشند.

 

عوارض پرفشاری خون

طبیعتا با درک واضح وشفاف تر عوارض فشار خون بیشتر می توان اهمیت حجامت فشار خون منطقه 9 را فهمید.

درک علت ایجاد عوارض پرفشاری خون ساده است. طبیعی است که وقتی فشار خون زیاد شود، فشار وارد به دیواره رگ ها و قلب هم بیشتر می شود و روند فرسوده شدن آنها سرعت می گیرد. تمام عوارض بعدی فشار خون بالا ناشی از همین استهلاک تسریع شده قلب و عروق است. مثلا:

 1. با ایجاد فرسودگی در دیواره رگ ها، امکان ایجاد لخته های سرخرگی افزایش می یابد که مهمترین نتیجه آن سکته های مغزی یا قلبی است.
 2. پاره شدن جداره عروق و خونریزی های داخلی به ویژه در فشار خون های بالا هم به همین دلیل است.
 3. گشاد شدن موضعی سرخرگها یا گشاد شدن قلب در طولانی مدت ممکن است به وجود بیاید.
 4. نارسایی‌ کلیه، آسیب های چشمی و عوارضی از این دست هم به همان دلیل ذکر شده ایجاد می شوند.

 

علل پرفشاری خون از دیدگاه طبّ سنّتی

برای اقدام به حجامت فشار خون منطقه 9 بهتر است به علل فشار خون نیز آگاه باشیم.برای داشتن درکی ساده از علل پرفشاری خون از دیدگاه طبّ سنّتی، تصور وضعیت قلب و عروق و خونی که در آنها جریان دارد کفایت می کند؛ بر این اساس:

علل قلبی: اگر به هر دلیل پمپاژ قلب قوی تر یا ضربان آن سریعتر شود، چون میزان خون ورودی به رگها بیشتر میشود، فشار آن نیز افزایش پیدا می کند. مثال ساده این حالت، هیجانات و استرس های روزمره است که با افزایش تعداد و قدرت ضربان قلب، باعث افزایش موقّتی فشار خون می شوند. در موارد عادی، این افزایش فشار خون با واکنش های دفاعی مثل گشاد شدن رگها جبران می شود؛ اما در صورت ادامه پیدا کردن این وضعیت کم کم منجر به پرفشاری خون می شود. بر این اساس، افرادی که طبع گرمی دارند؛ چون عملکرد قلبی قوی تری دارند به طور عادی ممکن است فشار خون بالاتری نسبت به سایر افراد داشته باشند.

علل خونی: اگر به هر دلیل حجم خون یا غلظت آن زیاد شود هم ممکن است فشار خون افزایش پیدا کند. این مساله هم می تواند به صورت طبیعی(مثلاً در افراد دموی مزاج که خون غلیظ تر و بیشتری دارند) یا غیر طبیعی(سوء مزاج هایی که باعث افزایش میزان یا غلظت خون می شوند) اتفاق بیافتد.

علل عروقی: اگر رگهای بدن به هر دلیل تنگ شوند، میزان مقاومت آنها در مقابل جریان خون بیشتر می شود و ممکن است فشار خون، بالا برود. برای مثال یک فرد بلغمی به طور طبیعی دارای رگ های کوچک و تنگی است ولی چون خون او رقیق است و قدرت طپش قلبش نیزکم است فشار خونش در حالت عادّی بالا نمی رود؛ حالا اگر به هر دلیل غلظت یا حجم خون چنین فردی زیاد شود یا قدرت و تعداد ضربان قلبش افزایش پیدا کند؛ دچار پر فشاری خون خواهد شد.

 

فشار خون گرم؛ فشار خون سرد

در یک تقسیم بندی کلّی تر فشار خون به دو دسته گرم و سرد تقسیم می شود. فشار خون های گرم عمدتاً ناشی از قدرت زیاد پمپاژ قلب یا غلظت خون گرم یا سفتی جداره عروق هستند. فشار خون های سرد هم معمولاً ناشی از تنگی عروق، غلظت خون سرد، یا سفتی دیواره رگ ها هستند. سفت شدن دیواره رگها که باعث افزایش فشار خون می شود معمولاً ناشی از رسوب مواد زاید در دیواره عروق است و در انواع مزاج ها ممکن است دیده شود.

گروه خدمات درمانی مبین در حجامت فشار خون منطقه 9، با توجه به مزاج شخص حجامت شونده تشخیص می دهد که با توجه به فشار خون سرد یا گرم،  حجامت فشار خون منطقه 9 باید، خشک یا تر برای بیمار صورت بگیرد.

 

حجامت فشار خون منطقه 9 برای چه کسانی مفید است

اینکه چه کسانی از حجامت سود می برند و چند بار و چگونه باید حجامت کنند مساله ای است که باید توسط پزشک تعیین شود. اما به طور کلی می توان گفت در حجامت فشار خون منطقه 9:

 • جز برخی از افراد بلغمی، اکثر افراد از انجام حجامت فشار خون منطقه 9 سود می برند. که افراد بلغمی همانطور که در بالا گفته شد باید حجامت گرم و خشک که در اصطلاح به آن بادکش درمانی می گویند انجام دهند
 • حجامت مورد توصیه، حجامت عام(بین دو کتف) است؛ اگرچه برخی معتقدند که حجامت ساکرال(گودی کمر) نافع تر است.
 • افرادی که خون غلیظی دارند به ویژه افراد دموی بهتر است به فواصل مناسب، حجامت را تکرار کنند.
 • اگر چه حجامت در بسیاری از موارد – به ویژه در فشار خون دموی – به تنهایی می تواند فشار خون را درمان کند اما به هر حال قاعده بر این است که حجامت به عنوان یک درمان کمکی در کنار سایر روش های اصلاح مزاج به کار رود.

 

انواع حجامت فشار خون منطقه 9

در طب سنتی ایران حجامت به طور كلی به دودسته تقسیم می شود:

Dry cupping -حجامت خشك یا بادكشی

Wet cupping – حجامت تر

حجامت خشك : نوعی حجامت است كه در آن خونی از بدن خارج نمی شود، بلكه تنها عمل مكش یا Suction روی پوست انجام می شود. حجامت خشك خود بر دو قسم است:

حجامت سرد و خشك

حجامت گرم و خشك

حجامت سرد و تر

حجامت گرم و تر

حجامت گرم و خشك در فرهنگ عامه اصطلاحاً به كوزه یا لیوان گذاری معروف می باشد. حجامت خشك در نقاط مختلفی از بدن انجام می شود و در درمان بسیاری از دردها و بیماریها نقش موثری دارد. اینگونه از حجامت موجب انبساط عروق و رفع انسداد آنها و تحریك دیواره مویرگها می شود و در افزایش توان سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارد.

حجامت تر با خارج نمودن مقداری از خون بیمار همراه می باشد. در واقع حجامت خشک با توجه به اینکه در آن خون گیری انجام نمی شود به این اسم نام گذاری شده که در اصل به آن بادکش درمانی هم می گویند.

اما روش مرطوب حجامت فشار خون منطقه 9 در واقع همان حجامتی است که اکثر ما میشناسیم و در آن با تیغ زدن ناحیه مخصوص حجامت خون فاسد را از محل مورد نظر خارج می گردد. یعنی بعد از خدمات بادکش خون گیری هم صورت می گیرد.

نکته دیگری که در انجام حجامت  فشار خون در منزل منطقه 9 باید در نظر گرفت این است که انجام حجامت فشار خون منطقه 9 خود به دو صورت سرد و گرم انجام می شود.

حجامت گرم به وسیله لیوان های مخصوص حجامات و آتش بادکش را انجام می دهند اما حجامت سرد به وسیله دستگاه های ساکشن برقی یا دستی صورت میگیرد.

انواع این حجامت ها با توجه به مشکل و مزاج فرد و به وسیله متخصص طب سنتی مطابق با مزاج فرد برای حجامت فشار خون منطقه 9 به حجامت شونده توصیه می شود.

باد کش گرم به عملیات بادکش از طریق آتش و لیوان های مخصوص حجامت انجام می گیرد و بادکش سرد به دستگاه هایی اطلاق می شود که به وسیله مکش با نیروی مکانیکی روی بدن فرد حجامت شونده انجام می گیرد.

در بعضی از مواقع مراحل انجام حجامت فشار خون منطقه 9 با کمک ساکشن های دستی یا برقی انجام می گردد که همانطور که در قبل هم اشاره کردیم به ان حجامت سرد می گویند.

در نهایت باید گفت انجام حجامت فشار خون منطقه 9 یا خدمات بادکش در خانه به نوع روش مورد تشخیص متخصص بستگی خواهد داشت.

 

حجامت فشار خون منطقه 9 و بادکش توسط متخصص خانم

با توجه به این که یکی از مهمترین درمان‌های جایگزین و سنتی که برای مشکلات زنانه خیلی تاثیر دارد؛ حجامت است.

البته چون برای حجامت کردن باید بدون پوشش در جلسه درمانی حاضر شد؛ بسیاری از خانم‌ها دوست ندارند؛ این درمان را در کلینیک یا توسط حجام آقا انجام دهند. برای رفع این مشکل، می‌توان درمان حجامت فشار خون منطقه 9 در منزل توسط خانم، پیش گرفت. به این ترتیب که یک بانوی متخصص حجامت، به خانه خانم می‌آید؛ در شرایطی مناسب و با آرامش، حجامت فشار خون را انجام می‌دهد و در خاتمه توصیه‌های لازم برای درمان جای حجامت را به خانم متقاضی ارائه می‌دهد.

انجام حجامت برای خانم‌ها توسط مردان، سبب احساس شرم می‌شود. خانم‌هایی که حجامت را در منزل خودشان، توسط متخصص حجامت زن، انجام می‌دهند؛ دچار این واهمه و احساس عذاب نمی‌شوند.

بنابراین گروه خدمات درمانی مبین با ارائه خدمات حجامت فشار خون منطقه 9 این مشکل خانم ها را حل کرده

 

مزایای انجام حجامت فشار خون منطقه 9 نسبت به درمانگاه

حجامت یک درمان تخصصی است که باید در درمانگاه انجام شود؛ با این‌حال برای برخی افراد امکان دارد، مشکلات متعددی در درمانگاه ایجاد ‌شود؛ از جمله:

 • ابتلا به عفونت
 • احساس نامناسب به دلیل زدودن لباس‌ها
 • دور بودن مطب از خانه
 • احساس ضعف و افتادگی فشار بعد از اتمام حجامت

به همین دلیل گروه خدمات درمانی مبین خدمت حجامت فشار خون منطقه 9 در منزل را برای مردم عزیز تهران راه اندازی کرده.

گروه خدمات درمانی مبین سعی دارد تا تمام نقاط مختلف تهران را برای خدمات رسانی درمانی و سلامتی پوشش دهد و در این مهم توانسته به یاری خدا توفیق داشته باشد. شما می توانید برای اطلاع از نواحی خدمت رسانی گروه خدمات درمانی مبین به اینجا مراجعه کنید ویا مستقیم با کارشناسان ما از طریق واتساپ یا تماس مستقیم تلفنی ارتباط برقرار فرمایید.

 

قیمت حجامت فشار خون منطقه 9

تاثیر حجامت فشار خون منطقه 9 بر سلامتی همانطور که قبل تر به ان پرداخته شد کاملا ثابت شده و نیازی به باز گویی مجدد نمی باشد.

همینطور توجه ویژه ای که پیامبر اسلام و امامان شیعه به فواید فراوان حجامت دارند هم کاملا مشهود است.

اما بد نیست که نظر پزشکان نوین را هم در مورد حجامت را بدانیم. بر اساس یافته‌های جدید علمی نیز، اثرات درمانی و پیشگیرانه حجامت به اثبات رسیده است به عنوان نمونه، یوهان آبل (JOHANN ABELE) پزشک و محقق آلمانی در کتاب خود با عنوان “حجامت شیوه درمان آزمون‌شده” که در سال 1997 چاپ شده، در مورد حجامت می‌گوید:

“اعتقاد راسخ دارم که نه‌تنها امروز بلکه برای همیشه،‌ امر حجامت را در درمان بیماری‌ها نباید نادیده گرفت؛ حجامت پدیده‌ای است که در خود تنظیمی کردن عملکرد بدن انسان دخالت دارد، امری که هرگز با روش‌های دیگر نمی‌توان آن را جایگزین کرد. مطالعات ما نشان می‌دهد که در آلمان می‌توان 75 درصد بیماری‌ها را با شیوه‌های درمان طبیعی از جمله حجامت درمان کرد”.

اگر برای شما این سوال به وجود امده که قیمت حجامت فشار خون منطقه 9 چقدر است؟ بهتر است بدانید که قیمت حجامت فشار خون با توجه به نوع خدمات در منزل مشخص خواهد شد. لیست قیمت های حجامت فشار خون منطقه 9 و سایر خدمات در مانی مبین را می توانید از اینجا مشاهده کنید اما بهتر است که ابتدا با متخصصین مربوط به انجام حجامت فشار خون منطقه 9 صحبت کنید تا با مشاوره رایگان متخصصین مجموعه بتوانید قیمت نهایی خدمات خود را به دست آورید.

گروه خدمات درمانی مبین اماده است تا علاوه بر خدمات انجام حجامت فشار خون منطقه 9 در منزل در اکثر نقاط تهران خدمات حجامت در خانه را ارائه دهد تا بتواند برای سلامتی جامعه خود خدمتی ارزش افرین ارائه کرده باشد.

شما می توانید با استفاده از خدمات حجامت فشار خون منطقه 9 گروه مبین به راحتی خود و خانواده خود را در برابر این بیماری خاموش بیمه کنید.

برای هماهنگی و همچنین مشاوره رایگان میتوانید با شماره مرکزی گروه خدمات درمانی مبین تماس حاصل فرمایید.

 

دیگران خواندند