خدمات درمانی در منزل

مبین ایکون
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
زالو درمانی
طبیب سنتی
عطاری
حجامت بلوار دریا
خدمات حجامت درمانی

انجام حجامت بلوار دریا چگونه است؟

حجامت به طور کلی به دو دسته تقسیم میشود حجامت تر یا مرطوب و حجامت خشک. حجامت خشک با توجه به اینکه در آن خون گیری انجام نمی شود به این اسم نام گذاری شده که در اصل به آن بادکش درمانی هم می گویند.

اما روش مرطوب حجامت در واقع همان حجامتی است که اکثر ما میشناسیم و در آن با تیغ زدن ناحیه مخصوص حجامت خون فاسد را از محل مورد نظر خارج می گردد. یعنی بعد از خدمات بادکش خون گیری هم صورت می گیرد.

نکته دیگری که در انجام حجامت در خانه باید در نظر گرفت این است که انجام حجامت بلوار دریا خود به دو صورت سرد و گرم انجام می شود.

حجامت گرم به وسیله لیوان های مخصوص حجامات و اتش بادکش را انجام می دهند اما حجامت سرد به وسیله دستگاه های ساکشن برقی یا دستی صورت میگیرد.

 

حجامت در خانه

حجامت در خانه ریشه سنتی و چند هزار ساله چینی و خاورمیانه ‌ای دارد که برای بیماری های متنوعی مورد استفاده قرار می گرفت.

در حجامت بلوار دریا فنجان‌ های بر روی ناحیه مربوط به حجامت قرار داده می‌ شود تا با مکشی که ایجاد می کنند موجب افزایش گردش خون گردند. به این کار حجامت در خانه به روش خشک یا همان بادکش درمانی می گویند.

این عمل میتواند متابولیسم یا همان سوخت و ساز ناحیه مد نظر را بالا ببرد و از طریق خون رسانی و اکسیژن رسانی بیشتر نتایج بسیار عالی برای حجامت کننده داشته باشد.

همچنین باید به این نکته توجه کرد که اگر درمان فقط به وسیله بادکش درمانی صورت گیرد یا همان حجامت خشک در خانه انجام شود این امکان وجود دارد که کبودی ها یی به روی پوست بعد از حجامت در خانه نمایان شود.

 

انجام حجامت بلوار دریا و خدمات بادکش بلوار دریا

حجامت در خانه و خدمات بادکش درمانی در خانه را به عنوان روش های سنتی و باستانی می دانند که در واقع جایگزینی بسیار عالی برای درمان های دارویی یا روش ‌های دیگر درمانی به شمار می ‌روند.

یکی از دلایلی که می توان برای سودمند بودن حجامت ذکر کرد همین است که مردم هزاران سال است که حجامت درمانی را انجام داده اند و با توجه به دگرگونی های فراوان در فرهنگ ها و همینطور پیشرفت روز به روز تکنولوژی مخصوصا در علم طب اما همچنان این روش کهن که در اسلام هم بسیار به ان توجه شده مورد استقبال می باشد.

حجامت بلوار دریا یا خدمات بادکش در خانه موجب تسکین درد، آرامش و سلامت بدن، بهبود گردش خون، تسکین التهاب و همچنین ماساژ عمیق بافت های بدن می گردند. در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی در مورد انجام حجامت بلوار دریا و خدمات بادکش درخانه بلوار دریا در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

 

حجامت بلوار دریا می تواند نشانه های زخم و اسکار پوستی را کاهش دهد

افزایش جریان خون بدن به وسیله حجامت بدن شما را قادر می سازد تا سموم را دفع کند، گردش لنفاوی را بازیابی می کند و به حذف مایع اضافی پوست کمک می کند که به کاهش ظاهر جای زخم کمک می کند. مطالعات اثرات مثبت حجامت را بر روی علائم زخم و اسکار حتی در نواحی دور از محل استفاده از فنجان نشان داده است.

 

مراحل انجام حجامت بلوار دریا

مراحل انجام حجامت بلوار دریا با توجه به این که به چه روشی انجام می شود متفاوت خواهد بود. مثلاً در هنگام انجام خدمات بادکش در خانه از فنجان ها یا پمپ های استفاده می‌ کنند یا بعضی از پزشکان طب سنتی از زالو ها برای این کار استفاده خواهند کرد.

در بعضی از مواقع مراحل انجام حجامت بلوار دریا با کمک ساکشن های دستی یا برقی انجام می گردد که همانطور که در قبل هم اشاره کردیم به ان حجامت سرد می گویند.

به طور کلی می توان گفت انجام حجامت یا خدمات بادکش در خانه به نوع روش مورد استفاده بستگی خواهد داشت.

 

مراحل انجام بادکش بلوار دریا

در واقع مراحل انجام بادکش بلوار دریا، همان انجام حجامت در خانه به روش خشک است.

پزشک متخصص شما داخل هر فنجان را گرم می کند – معمولاًاین کار را  با یک گلوله پنبه آغشته به الکل که اتش می گیرد انجام می دهند. گرما اکسیژن را از فنجان بیرون می فرستد و خلاء ایجاد می کند و هنگامی که بر روی پوست شما قرار می گیرد، نیروی خلاء، پوست و عضله را به داخل فنجان می کشد و از این طریق مکش ایجاد می کند و این کشیدگی موجب تسریع در گردش خون در ناحیه مد نظر میگردد.

همچنین استفاده از روغن مخصوص به شخص حجامت کننده که با توجه به مزاج و طبع آن شخص مورد استفاده قرار می گیرد و پزشک متخصص نوع ان را تعیین میکند هم بسیار در بادکش درمانی مهم است و روند سلامتی را بسیار بهبود می بخشد

 

قیمت حجامت بلوار دریا

حجامت در درمان بیماریهایی از قبیل آلرژی‌، ‌آسم و نفس‌تنگی‌، کبد چرب‌، سردردهای میگرنی‌، غلظت خون‌، دیسکوپاتی و سیاتالژی‌، جوش صورت و بدن‌، پسوریازیس‌، آفت دهان‌، حتی هپاتیت و… کاملاً آزموده شده است و بسیار موثر است.

حجامت بلوار دریا با رعایت کامل اصول بهداشتی و به بهترین شکل خدمات حجامت در منزل را ارائه می دهد تا سم زدایی از بدن به طور کامل صورت بگیرد حجامت را می توان نوعی سم زدایی در طب سنتی دانست که باعث می گردد سموم از بدن دفع شوند.

جالب است بدانید که پیامبراکرم(ص)، حضرت علی(ع) و امام صادق(ع) این موضوع را متذکر شده اند

که “سم از هر کجا وارد بدن شود، از محل حجامت خارج می شود” و همینطور این که “از موضع حجامت، چیزی جز سم دفع نمی شود”.

 

اگر برای شما این سوال به وجود امده که قیمت حجامت بلوار دریا چقدر است؟ بهتر است بدانید که قیمت حجامت در خانه با توجه به نوع خدمات در منزل مشخص خواهد شد. پس بهتر است که ابتدا با متخصصین مربوط به انجام حجامت بلوار دریا صحبت کنید تا با مشاوره رایگان متخصصین مجموعه بتوانید قیمت نهایی خدمات خود را به دست آورید.

 

قیمت بادکش درمانی بلوار دریا

همچنین قیمت بادکش درمانی بلوار دریا هم هم مانند انجام حجامت در خانه نیز به نوع لیوان ها یا پمپ های مورد استفاده بستگی دارد.

پس بهتر است برای براورد قیمت دقیق خدمات مورد نیاز خود و همینطور کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایمنی و سلامتی بدن خود با مشاوران متخصص ما تماس گرفته و به صورت رایگان ضمن گرفتن مشاوره در مورد سلامتی و مشکلات خود از قیمت خدمات در خواستی خود هم آگاه شوید.

 

حجامت و بادکش بلوار دریا توسط خانم

با توجه به این که یکی از مهمترین درمان‌های جایگزین و سنتی که برای مشکلات زنانه خیلی تاثیر دارد؛ حجامت است.

البته چون برای حجامت کردن باید بدون پوشش در جلسه درمانی حاضر شد؛ بسیاری از خانم‌ها دوست ندارند؛ این درمان را در کلینیک یا توسط حجام آقا انجام دهند. برای رفع این مشکل، می‌توان درمان حجامت در منزل توسط خانم، پیش گرفت. به این ترتیب که یک بانوی متخصص حجامت، به خانه خانم می‌آید؛ در شرایطی مناسب و با آرامش، حجامت بلوار دریا را انجام می‌دهد و در خاتمه توصیه‌های لازم برای درمان جای حجامت را به خانم متقاضی ارائه می‌دهد.

انجام حجامت برای خانم‌ها توسط مردان، سبب احساس شرم می‌شود. خانم‌هایی که حجامت را در منزل خودشان، توسط متخصص حجامت زن، انجام می‌دهند؛ دچار این واهمه و احساس عذاب نمی‌شوند.

 

مزایای انجام حجامت بلوار دریا نسبت به درمانگاه

حجامت یک درمان تخصصی است که باید در درمانگاه انجام شود؛ با این‌حال برای برخی افراد امکان دارد، مشکلات متعددی در درمانگاه ایجاد ‌شود؛ از جمله:

 • ابتلا به عفونت
 • احساس نامناسب به دلیل زدودن لباس‌ها
 • دور بودن مطب از خانه
 • احساس ضعف و افتادگی فشار بعد از اتمام حجامت

 

انجام بادکش و حجامت در خانه تهران

تاثیر حجامت بر سلامتی همانطور که قبل تر به ان پرداخته شد کاملا ثابت شده و نیازی به باز گویی مجدد نمی باشد.

همینطور توجه ویژه ای که پیامبر اسلام و امامان شیعه به فواید فراوان حجامت دارند هم کاملا مشهود است.

اما بد نیست که نظر پزشکان نوین را هم در مورد حجامت در خانه را بدانیم. بر اساس یافته‌های جدید علمی نیز، اثرات درمانی و پیشگیرانه حجامت به اثبات رسیده است به عنوان نمونه، یوهان آبل (JOHANN ABELE) پزشک و محقق آلمانی در کتاب خود با عنوان “حجامت شیوه درمان آزمون‌شده” که در سال 1997 چاپ شده، در مورد حجامت می‌گوید:

“اعتقاد راسخ دارم که نه‌تنها امروز بلکه برای همیشه،‌ امر حجامت را در درمان بیماری‌ها نباید نادیده گرفت؛ حجامت پدیده‌ای است که در خود تنظیمی کردن عملکرد بدن انسان دخالت دارد، امری که هرگز با روش‌های دیگر نمی‌توان آن را جایگزین کرد. مطالعات ما نشان می‌دهد که در آلمان می‌توان 75 درصد بیماری‌ها را با شیوه‌های درمان طبیعی از جمله حجامت درمان کرد”.

 

فوایدی که حجامت می تواند برای بدن داشته باشد

حجامت بلوار دریا به بدن کمک می‌کند تا با مکانیسم‌ها و روش های مختلفی، از ابتلا به انواع زیادی از بیماری‌ها، پیشگیری کند. و همینطور بسیاری از بیماری ها را درمان کند بعضی از این مکانیسم‌ها عبارتند از:

 

 • تنظیم ترکیبات شیمیایی و هورمونی خون
 • تنظیم سیستم اعصاب
 • تنظیم سیستم ایمنی بدن

 

همانطور که گفتیم، حجامت، کاربردهای درمانی هم دارد. به کار بردن این روش، در درمان برخی بیماری‌ها مانند سردردهای عصبی و میگرنی، بیماری دیابت، اوره و چربی خون، سنگ کلیه و کیسه‌ی صفرا بسیار موثر است.

 

مزایا و فواید حجامت چیست؟

با توجه به تحقیقات انجام شده و بررسی کتب قدیمی و روایات متعدد، حجامت برای بهبود علائم هفتاد بیماری می‌تواند موثر باشد. این تاثیر، هم جنبه‌ پیشگیرانه و هم جنبه‌ درمانی دارد.

تجربه پزشکان طب سنتی نشان داده است که حجامت در درمان بیماری‌های زیر می‌تواند بسیار موثر باشد:

 

 • آلرژی‌های فصلی
 • سرماخوردگی‌های مکرر
 • بیماری‌های پوستی، جوش‌ها و کورک‌ها
 • کبد چرب
 • بیماری‌های کلیوی
 • آنفولانزا
 • مسمومیت‌های غذایی و دارویی
 • اعتیاد
 • چاقی و کلسترول بالا
 • انواع دیابت
 • غلظت خون بالا

البته باید دقت داشت که حجامت در طب سنتی و طب اسلامی انواع و اقسام مختلفی دارد که یکی از بهترین انواع حجامت، حجامت عام یا همان حجامت پشت کمر می‌باشد.

اینجا ما به طور اختصاصی به فواید انواع خاص حجامت نپرداختیم و فواید عمومی حجامت را ذکر کردیم. برای اطلاعات بیشتر در باره حجامت و فواید و آداب آن بهتر است به این بخش (درباره حجامت درمانی) مراجعه کنید.

گروه خدمات درمانی مبین اماده است تا علاوه بر خدمات انجام حجامت در خانه بلوار دریا در اکثر نقاط تهران خدمات حجامت در خانه را ارائه دهد تا بتواند برای سلامتی جامعه خود خدمتی ارزش افرین ارائه کرده باشد.

برای هماهنگی و همچنین مشاوره رایگان میتوانید با شماره مرکزی گروه خدمات درمانی مبین تماس حاصل فرمایید و در باره حجامت بلوار دریا سوال های خود را با ما در میان بگزارید.

دیگران خواندند